Menü Kapat
Griffwerk R8 ONE İç Kapı Kolu - Ürün Görseli - Graphite Black - 5

R8 ONE

R8 ONE, maksimum azaltma anlamına gelir ve bu tasarım çizgisinin programatik amacıdır. R8 ONE iç kapı kolunda rozet bulunmamaktadır. Özel geliştirilen teknoloji sayesinde kapı kolu artık kapı kanadına tekil olarak oturuyor. Hala standart kilitli kapılara sığar. Kilitleme mekanizmalı versiyonda bu teknoloji sap boynuna entegre edilmiştir ve bu nedenle başparmağın erişebileceği bir yerde konumlandırılmıştır. İki form seçeneğiyle en yüksek talepleri karşılayan sap tasarımı.

Griffwerk R8 ONE İç Kapı Kolu - Ürün Görseli - Graphite Black - 4

Ürün Özellikleri:

SMART2LOCK KİLİT SİSTEMİ NEDİR?

Smart2lock, elektronik olmadan bakım gerektirmeden çalışan yenilikçi ve akıllı kilitleme teknolojisini temsil eder. Kısa bir tıklama, kapı koluna entegre mekanizmayı etkinleştirir. Kilitlendiğinde kapı kolu artık her iki taraftan da çalıştırılamaz. Dışarıda, kapı kolundaki kırmızı bir gösterge, dünyadaki en güzel duraklama işareti olan “rahatsız etmeyin” sinyalini gizlice veriyor. Tabii kapının dışında da acil durum açma butonu düşünüldü.

ROZETSİZ YENİLİKÇİLİK

Artık rozetlerden vazgeçilebilir. ‘One by Griffwerk’ ürün serisinin kolları doğrudan kapı kanadının üzerine oturur ve böylece oldukça azaltılmış, yeni bir kapı estetiği yaratır. WC ve anahtar rozetleri gibi kilitli rozetler de gereksiz hale geliyor. Bu kapı kollarının kilitleme teknolojisi, ‘Grifwerk’in smart2lock’u kullanılarak doğrudan kol boynuna entegre edildi.

GRIFFWERK R8 ONE İÇİN ALMAN TASARIM ÖDÜLÜ 2021

Rozetsiz kapı kolu konsepti R8 ONE, Mükemmel Ürün Tasarımı – Yapı ve Elemanlar kategorisinde 2021 Alman Tasarım Ödülü’nü aldı. Jürinin ödül törenine ilişkin açıklaması: “Zamansız zarif kol sadece rozetsiz değil, hayır, kilitleme mekanizması da doğrudan kola entegre edildi. Sadeliği net tasarım diliyle vurgulanan, sürekli olarak küçültülmüş bir tasarım.

DAHA AKILLI KAPANMA

“One” ürün serisindeki tüm kulplar yenilikçi “smart2lock” kilitleme teknolojisiyle donatılmıştır. Kilitleme sürgüsü başparmağın erişebileceği bir yerde bulunmaktadır. Artık kapılar tek elle kapatılıp kilitlenebiliyor. Kilitli tutamak artık aşağıya bastırılamaz ancak acil durumda dışarıdan açılabilir. “Smart2lock by Griffwerk” özelliğine sahip tüm kollar geleneksel kapı kilitlerine uygundur; WC kapı kilitlerinin takılmasına gerek yoktur.

GÖVDE İLE BİRLEŞİK TASARIM

Smart2lock, akıllı kilitleme teknolojisi ile saf tasarımın mükemmel birleşimini temsil eder. Tüm kapı kolları tek elle kilitlenip açılabilir. Kilitleme mekanizması sapa entegre olduğundan anahtar rozetine gerek yoktur.

İNOVASYON DOKUNUŞLA BULUŞUYOR

R8 ONE’ın bir diğer artısı da olağanüstü yumuşaklık hissi. Bu, Griffwerk tarafından geliştirilen “soft2touch by Griffwerk” birinci sınıf yüzeyin iyileştirilmesiyle yaratılmıştır. Benzersiz, dokunsal bir kullanıcı deneyimi sunar.R8 ONE üç renk tonunda mevcuttur. “Kadife gri” paslanmaz çelik gibi görünür ancak “soft2touch” özellikli birinci sınıf yüzey sayesinde daha yumuşak bir his verir. Sonuç olarak renk, tipik paslanmaz çelik gibi soğuk değil, biraz daha yumuşak görünür. Bununla birlikte, renk paslanmaz çelik görünümüne uyarlandığından, diğer paslanmaz çelik bağlantı parçaları kadife grisi R8 ile birleştirilebilir. “Kaşmir grisi” parlak, davetkar ve rahat görünür. İç mekanda kontrast ve vurgularla daha fazla oynamak isteyenler için “grafit siyahı” tam olarak doğru renktir.

AÇIK TASARIM

“One by Griffwerk” tasarım serisindeki kulplar net, geometrik bir tasarım dili konuşur ve aynı zamanda hoş bir kavrama deneyimi sunar. Ön yüzey kapı kanadına paralel uzanarak kulplara görsel sakinlik kazandırır. Yumuşak bir şekilde yuvarlatılmış arka kısım ve “soft2touch by Griffwerk” yüzey kaplaması hoş bir his sağlar. Başparmağın erişebileceği kilitleme sürgüsü kullanım kolaylığı sunar.

SAĞ

Kilitleme düğmesi sağa bakan iç kol kolu

  • DIN için sol kapı dışa doğru açılıyor
  • DIN için sağ kapı içe doğru açılıyor

SOL

Kapatma düğmesi sola dönük iç kol kolu

  • DIN için sol kapı içe doğru açılıyor
  • DIN için sağ kapı dışarı doğru açılıyor

SMART2LOCK

  • Tek elle rahat kullanım
  • Entegre kilitleme sistemleri
  • Anahtar rozetsiz yeni kapı estetiği
  • Basit acil durum kilit açma
  • Tüm standart gömme kilitlerle uyumludur

BU KATEGORİDEKİ TÜM ÜRÜNLERİMİZ

×

Merhaba!

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

×