Menü Kapat
COLOMBO DESIGN

TASARIMCILAR

Colombo Design, eşsiz tasarıma sahip ürünler yaratan ulusal ve uluslararası üne sahip mimar ve tasarımcılarla önemli işbirliklerine sahiptir. Bu işbirlikleri, bugün banyo aksesuarları ve kapı, pencere ve mobilya kulpları tasarımında “Made in Italy” markası için küresel bir referans noktası olmasını sağlıyor.

ANGELETTI RUZZA DESIGN

Silvana Angeletti 1969’da Rieti’de, Daniele Ruzza ise 1967’de Roma’da doğdu. ve Roma’da tasarım  stüdyolarını açtılar: (Angeletti Ruzza Design).

AZZURRA sanat yönetmenliği ve GSI sanat yönetimi yapmışlardır.

İç tasarım projeleri arasında Rieti’deki Quinto Assio Hotel ve Rieti’deki Relais e Chateau Mazzetelli Villa Quinto Assio bulunmaktadır. 1999’dan beri ADI (Endüstriyel Tasarım Derneği) ile ilişkilidirler ve 2010’dan beri endüstriyel tasarım kursu ile IED Roma’da öğretmenler. 

COLOMBO DESIGN VIOLA İç Kapı Kolu - Tasarımcı: Angelette E Ruzza Designs
Colombo Design Twitty İç Kapı Kolu - Tasarımcı: Tomo Kimura - 1

TOMO KIMURA

Tomo Kimura, 1975 yılında Tokyo, Shimokitazawa’da doğdu. 1999 yılında Japonya’da Sapporo Gakuin Üniversitesi’nde İnsan Bilimleri bölümünden mezun olduktan sonra, İtalya’da biraz zaman geçirmeye karar verdi. 2002 yılında Firenze’deki Accademia Cappiello’dan İç Tasarım diplomasını aldı. Kısa bir süre sonra o şehrin çeşitli stüdyolarıyla işbirliği yapmaya başladı. Öncelikli ilgisinin Ürün Tasarımı olduğunu fark ederek, önce Roma’da, ardından Torino’da IED konusunda uzmanlaşmaya karar verdi, 2009’da diplomasını aldı ve bir yıl öğretmen oldu.

DI BLASI ASSOCIATI

Di Blasi Associati 1980’den 1990’a kadar Renzo Piano’nun en yakın ortaklarından biri olmuştur. 1990 yılında muayenehanesini kurdu. Politecnico di Milano’da profesör, 2015’ten beri senatör Renzo Piano tarafından koordine edilen ve kentsel rehabilitasyon projelerine odaklanan İtalyan senato ekibi G124’te öğretmenlik yapıyor. Ottavio Di Blasi, boyutun önemli olmadığını düşünüyor. Küçük ürünlerin yanı sıra üniversiteler ve istasyonlar gibi büyük ve karmaşık kamu ve özel binaları tasarlamak için kullanılır. Ottavio Di Blasi’nin pratiğinin temelinde, tasarım sürecinde kaliteyi belirleyen bir dizi uzun vadeli hedef vardır: her zaman sosyal ve kültürel önemle ilişkilendirilen yüksek kaliteli mimari nesneler tasarlamak.

COLOMBO DESIGN WING İç Kapı Kolu - Tasarımcı: Di Blasi Associati
Colombo Design İç Kapı Kolu Bold PT 11 - TASARIMCI: PIO AND TITO TOSO

PIO & TITO TOSO

Pio ve Tito kardeşler, 1973 ve 1971’de Venedik’te doğdular. Venedik’te 1998’de IUAV, Venedik Üniversite Mimarlık Enstitüsü Mimarlık bölümünden mezun oldular. 1996’da profesyonel stüdyo PIO & TITO TOSO‘yu kurdular. Stüdyo, farklı ülkelerde inşaat projeleri üzerinde çalışıyor. Endüstriyel tasarımda en kalifiye firmalarla çalışıyorlar: aydınlatma için Artemide, Foscarini, Venini, Vistosi, Leucos ve mobilya için Alessi, Pedrali, Segis, Fratelli Guzzini, Colombo design, Metalco, Rossi di Albizzate, Frighetto, Fly Line. Ayrıca birçok şirket için stantlar, sergiler, mağazalar, ofisler ve depolar planlayarak görüntü ve grafikler üzerinde çalışıyorlar.

ALBERTO MEDA

Alberto Meda, 1945’te Tremezzina’da (Como) doğdu. 1969’da Milan Politecnico’da Makine Mühendisliği Yüksek Lisansı. Çeşitli şirketler için endüstriyel tasarımcı: Alfa Romeo Auto, Alias, Alessi, Arabia-Finland, Colombo design, TH Kohl, Luceplan, Legrand, Mandarina Duck, Vitra, Tvs, Olivetti, Caimi Brevetti vb. Domus Academy’de öğretim görevlisi, Milano Politecnico’da öğretim görevlisi, Designlabor Bremerhaven yönetim kurulu üyesi. Venedik’teki IUAV’da. Avrupa, Japonya ve ABD’de birçok konferans.

Alberto Meda
Colombo Design Çekme Kol - Lund - Tasarımcı: CLAESSON KOIVISTO RUNE

CLAESSON KOIVISTO RUNE

Claesson Koivisto Rune, 1995 yılında Mårten Claesson, Eero Koivisto ve Ola Rune tarafından Stockholm’de kurulan bir İsveç mimari ortaklığıdır. Bir mimarlık firması olarak başladı, ancak o zamandan beri hem mimarlığa hem de tasarıma eşit önem veren, uluslararası kabul gören, çok disiplinli bir ofis haline geldi. 2004 yılında Venedik Mimarlık Bienali’nde uluslararası bölümde sergilenen ilk İsveç ofisi olarak, Fiskarhedenvillan için Tind Prefabrik ev koleksiyonu, Öland’daki Widlund House özel villası, Örsta Galeri binası gibi ödüllü projelerden de sorumlular. Kumla’da, Kyoto’da Sfera Building kültür evi ve Stockholm’de Nobis Otel.

×

Merhaba!

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

×